Yağ aldırma yöntemleri gelişmekte ve her gün başka başka teknikler bulunmaktadır. Yöntemler çeşitlendikçe isteyenlerin kafası karışmaktadır. Aslında kafa karıştıracak bir şey yok. Çünkü yöntemler kişi göre seçilmektedir. Lazer lipoliz, vakumla liposuction, güç yardımlı liposuction ve ultrason desteğiyle liposuction gibi birçok yöntemiyle vücuttaki istenmeyen yağlardan arınılmaktadır.

Lazer lipoliz yağ aldırma yöntemi, yağların lazerler parçalandıktan sonra emilmesidir. Tek seansta istenilen sonuca ulaşılmaktadır. Uzun yıllar kalıcı olması, ağrı, morluk ve şişliğin az ve kısa süreli olması açısından tercih edilmektedir. Bu yöntem uygulanan bölgedeki sarkan deriyi toparlayıp sıkılaştırma özelliğine de sahiptir. İşlem 15–60 dakika arası sürmektedir. Sonuç 6 hafta ile 12 haftada tam olarak ortaya çıkmaktadır.

Vakumla yağ aldırma yöntemi, klasik bir yöntem olan vakum yardımıyla fazla yağların alınmasıdır. Küçük bir delik açıldıktan sonra kanüller yardımıyla yağların emilerek yağların vücuttan uzaklaştırılması işlemidir.

Güç yardımlı yağ aldırma yöntemi, yağların daha hızlı parçalanması ve emme sırasında hareketli bir kanülün kullanılarak vücuttan ayrılmasıdır.

Ultrason desteğiyle yağ aldırma yöntemi, önce ultrason yardımıyla yağların parçalanması sağlanmaktadır ardından vakumla yağların çekilme işlemidir.

Bu yöntemlerin tamamı kabul edilmiş olup, hangisinin uygulanacağına hekim muayenesinden sonra kara verilmektedir. Bu uygulamalardan sonra yağ hücreleri geri gelmez. Fakat kişi fazla kilo alırsa vücuttaki yağ hücresinin hacmi artar. Bu işlemi tekrar yaptırmak gerekmektedir. Bu nedenle uygulama sonrasında, elde edilen sonucun kalıcı olması için diyet yapmak ve düzenli spor yapmak gerekmektedir. Açılan kesikler birkaç dikişle kapatılır. Ameliyattan sonra hiç iz kalmaz. Yağ aldırma işlemi esnasında kanama görülmez. Ameliyattan çıktıktan 3–4 saat sonra taburcu edilir ve iki gün sonra günlük işlerini yapabilmektedir. Az acı, rahat ve kesin sonuçtur.