Meme Büyütme Estetiği

Birçok kadın için göğüsler, kadınlığın simgesi olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple küçük göğüslere sahip olan bayanlar kendilerini çoğu zaman güzel ve ilgi çekici bir kadın olarak görmezler. Küçük göğüslere sahip olmak birçok bayanda kendisini yetersiz hissetme duygusuna sebep olduğundan neticesinde psikolojik sıkıntıları getirmektedir. Büyük göğüslere sahip olma hayali birçok bayanı meme büyütme yani göğüs büyütme estetik ameliyatına başvurmaya itmektedir.

meme-buyutme

Göğüslerin küçük olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Kimi bayanlar doğuştan küçük göğüslüdür, kimi bayanlarda doğum sonrası bebek emzirme ile küçülür ve sarkar. Bunun yanında bazı bayanlarda göğüslerden biri diğerine göre daha küçük olabilmektedir.

Estetik cerrahinin her geçen gün gelişmesi ile meme büyütme ameliyatlarında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu başarı sonuç ve hikayeleri kısaca olumlu sonuçları gören bayanlar meme büyütme operasyonlar için daha cesur davranmaktadırlar. Bayanlar birbirinden farklı pek çok şikayetin yanı sıra sadece kendilerini beğenmedikleri gerekçesi ile estetik cerrahisine başvurmaktadırlar. Ancak dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi kişinin kendisi bu ameliyatı istemelidir. Etrafın ya da çevrenin etkisin de kalmamalıdır. Eğer kişi bu operasyondan tam olarak emin değil ise ya da çevrenin etkisi ile meme büyütme operasyonuna karar veriyor ise unutmamalıdır ki sonradan oluşacak olan olası risk ve kötü sonuçlarına sadece kişinin kendisi katlanmak durumun da kalacaktır. Bu gibi pek çok sebepten ötürü bayanlar etrafındaki kişilerin bu konuda ne söylediklerini önemsememeli sadece kendi özgür hür iradesi ile bu kararı vermelidir. Bunun dışın da sıkça karşılaşılan bir soru ise bebek emzirmeye karşı ters bir durumu bulunmakta mıdır?  Uzman hekimler operasyon esnasında bu emzirme kanallarına dikkat etmelerinden ötürü çok nadir durumlar dışında herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.