Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonu meme dokusu altında bir implant yerleştirilmesi meme büyüklüğü ve şekli artırmak için yapılmaktadır. Bu işlem, kişisel nedenlerden ötürü yani göğüslerini çok küçük hisseden bayanlar meme büyütme operasyonunu uygulamaktadırlar. Ayrıca bu operasyon bayanın vücut hatlarını artırmaktadır. Ayrıca gebelik ve emzirme sonrası meme hacmi kaybını geri yüklemek için de yardımcı olmaktadır. Günümüz da yaklaşık olarak bu ameliyatlar dikleştirme operasyonları gibi diğer unsurlar da eklenmez ise yaklaşık iki saat sürmektedir. Meme büyütme operasyonları vücudun görülmeyen kısımlarından kesikler açılarak bu kesiklerin altına hekim tarafından uygulanan ve kişilerin kendi tercihi olan protez çeşitlerinden bir tanesi konulmaktadır. Her operasyon da olduğu gibi bu meme büyütme operasyonlarının da pek çok risklerinin yanı sıra olumlu yönleri de bulunmaktadır. Sadece bayanların bu konu da bilinçli olması bu gibi operasyon sonrasın da oluşabilecek olası risk ve iyi yanlarının sorumluluğunu alması önemli bir faktör olarak belirlenmiştir.

meme büyütme

Meme Büyütme

Bunun yanı sıra meme büyütme cerrahi operasyonların da kişiler gidecekleri hekim hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu operasyonu yaptıracak olan kişinin hem doktora karşı dürüst olabilmesi hem de operasyon öncesi ve sonrasında rahat edip doktora güvenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü meme büyütme operasyonları ne kadar fiziksel görünse de kişilerin psikolojisi bu gibi önemli unsurları da etkilemektedir.

Diğer bir unsur ise meme büyütme operasyonlarının fiyatları neye göre belirlenmektedir? Bu tür operasyonun fiyatı seçilen proteze, doktora kaç kez ve nasıl muayene olunduğuna, seçilen yani istenilen göğüsün şekil. Büyüklük ya da hacmine ve hastane de kalma süresine göre belirlenmektedir. Bu sebeple operasyon fiyatları bu gibi pek çok farklı hususlar dikkate alınarak belirlenmektedir.