Kol ve Bacak Germe brachioplasty

Bacak germe ameliyatları için ideal adaylar, rejim sonrası ciddi kilo kaybeden ve tüm vücutta yaygın deformasyona uğrayan hastalardır. Eğer yağlanmaya bağlı bir deformasyon varsa çoğunlukla tercih edilecek yöntem yağ alma (liposuction) olacaktır. Uyluklarda (bacak içlerinde) derinin gevşemesi ve sarkması ile birlikte olan yağlanmalara sadece liposakşın ile tatminkar sonuç sağlanamaz. Bu gibi olgulara bacak-uyluk germe ameliyatı yapılır.

Bu gibi hastaların büyük kısmı aynı zamanda karın ve kalça germe için de adaydır. Bu ameliyatlar aynı seansta tüm vücut şekillendirme şeklinde veya iki ayrı seansta yapılabilir. Vücut şekillendirme ameliyatları oldukça çeşitlidir ve hastanın ihtiyacına göre bir veya birkaç yöntem birleştirilerek uygulanır. Tarafımdan yapılan muayeneleriniz sonrası bu konuda ayrıntılı olarak bilgilendirilir ve her türlü tartışma için yeterince zaman sahibi olursunuz.

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastanede yapılan bir ameliyattır. Ameliyat 2-4 saat sürer ve bir gün hastanede yatılır. Yapılan işleme bağlı ağrılarınız olacaktır ancak bu ağrıları en alt seviyede tutmak için gereken ilaçlar reçete edilecektir. Drenler genelde ameliyattan 24 saat sonra çekilir. Bu işlem sırasında fazla bir ağrı hissedilmez.. 5 gün kadar evde istirahatiniz gerekir. 15 gün sonra yavaş yavaş normal hayata dönülür. Dikiş izleri kasık çizgisinde ve mayo içinde kalır. Üst bacaklar daha ince, daha gergin ve daha düzgün bir hale gelir.

kol-ve-bacak-germe 

Kol Germe (Brakiplasti)

Kol germe ameliyatları vücutta çeşitli nedenlerden oluşan sarkıklık ve kırışıklıkları gidermek için yapılan estetik ameliyatlardır. Günümüzde sıklıklar yapılan bir estetik ameliyattır. Erkek veya kadın hastalarda rahatlıkla uygulanabilir. Bu ameliyat genelde liposakşın ve vücut şekillendirme ameliyatlarıyla kombine yapıldığı gibi sadece kol germe ameliyatı da yapılabilir.

Kol germe ameliyatı kol bölgesinde ki aşırı yağ ve dokuların temizlenerek fazla derinin cerrahi olarak kesilip alınması işlemidir. Kol germe ameliyatları hastanın durumuna göre lokal veya genel anestezi altında yapılır. Kol germe ameliyatları ortalama 1,5-2,5 saat sürer. Ameliyat esnasında herhangi bir acı hissi olmaz. Ameliyat sonrası kol bölgesin iç tarafında çok fark edilmeyen bir kesi izi kalır.

Kol germe ameliyatlarını her yaştan kişiler olabilir. Sağlık acısından herhangi bir risk taşımaz. Ameliyat öncesi kanı sulandıran ilaçlar alınmaması ve sigara tüketiminin geçiçi olarak bırakılması yeterlidir.

Kol germe ameliyatlarında fazla yağ ve dokusunun tahliyesi için liposakşın yöntemi kullanılır. Kol germe ameliyatlarında liposakşın ve germe işlemi aynı anda yapılırsa daha iyi sonuçlar alınır.

Kol germe ameliyatlarının net olarak ne kadar etkili olacağı hakkında net bir cevap yoktur. İnsan hayatında yaşlanma ve yer çekmini durduramadığımız için yaşlanmaya bağlı olarak sarkmalar tekrar başlayabilir. Fakat tabi ki ameliyat sonrası ortalama 5 yıl civarında bu ameliyatın geçerliliği söz konusudur. Kişinin metobolik yapısı bu süreyi yükseltebilir. Aynı zamanda hastanın bu ameliyatı olma yaşı da bu süreyi arttırabilir. Kişi eğer bu ameliyatı genç yaşta olmuş ise geçerlilik süresi de o oranda artar.

Kol germe ameliyatı genel anestezi altında tam donanıma sahip hastane koşullarında yapılır. Ameliyattan sonrasında bölgede morarmalar olması normaldir. Bu morarmalar ortalama 2 hafta içinde geçer. Kişi bu süre içerisinde fiziksel kolu zorlayıcı hareketlerden kaçınması gerekir. Ameliyat tan 3 gün sonra duş alınabilir ve uçak yolculuğu yapılabilir. Kol germe ( brakiplasti ) ameliyatından hemen sonra iz kızarık olabilir, fakat birkaç ay sonra solarak deri rengine yakın bir renk alır ve daha da belirsiz hale gelir.